Jeśli interesujesz się projektami typu „zrób to sam”, doskonale wiesz, że są one popularnym sposobem na stworzenie pięknego i unikalnego wystroju domu lub mieszkaniu. Choć są one satysfakcjonujące, znalezienie propozycji, która jest prosta, jeżeli chodzi o wykonanie, może stać się nie lada wyzwaniem.

Przychodzimy z pomocą – w tym artykule zaprezentujemy Ci, jak szybko i łatwo zrobić świecę zapachową w domu!

Tworzenie własnej świecy w warunkach domowych

Zrobienie prostej, pozbawionej ozdób świecy domowej roboty zajmuje zaledwie około dwudziestu minut i nie wymaga posiadania żadnego doświadczenia. Wszystko, czego potrzebujesz, to wosk, knot, kuchenka lub wolnowar, naczynie żaroodporne (np. słoik) oraz olejek eteryczny.

Jak zrobić świecę?

  1. Naczynie i wosk

Jeżeli określisz już, jaki pojemnik wybierasz, musisz zdecydować, ile roztopionego wosku będziesz potrzebować. W tym celu musisz napełnić naczynie wodą, a następnie przelać ją do miarki. Dzięki temu poznasz konretną ilość mililitrów.

  1. Knot

Gdy odmierzysz konkretną ilość wosku, na dnie żaroodpornego pojemnika umieść knot – w taki sposób, aby był prosty, np. za pomocą niewidocznej taśmy.

  1. Podgrzanie wosku

Kolejnym krokiem jest podgrzanie wosku do momentu, aż będzie on miał płynną konsystencję. Jeśli używasz kuchenki, możesz umieścić naczynie żaroodporne z woskiem w kąpieli wodnej. Gdy wosk zagotuje się, ściągnij go z ognia, a następnie poczekaj, aż nieco ostygnie.

  1. Olejek eteryczny

Gdy wosk osiągnie odpowiednią temperaturę, dodaj do niego swój ulubiony zapach olejku eterycznego.

Dlaczego opłaca się zrobić świecę samodzielnie w domu?

Istnieje kilka podstawowych powodów, dla których robienie świec jest lepsze niż kupowanie ich w sklepie. Nie tylko wiąże się to z o wiele niższym kosztem oraz możliwością wyboru naczynia, w którym będzie znajdować się świeca, ale tworzenie własnej świecy może także sprawić ogromną radość i działać terapeutycznie!

Podsumowanie

Tworzenie własnej świecy to nie tylko świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, ale również na ciekawe hobby. Dzięki możliwości tworzenia własnych kompozycji można stworzyć nietuzinkowy i charakterystyczny zapach, który sprawi, że poczujesz się niezwykle za każdym razem, gdy zapalisz świecę.