Jeśli potrzebujesz umeblować swój dom lub chcesz nadać mu nowy wygląd, oto kilka prostych wskazówek, jak to zrobić, oszczędzając pieniądze, w bardziej zrównoważony sposób.

1. Ogranicz liczbę mebli: jeśli Twój dom nie jest zbyt duży, nie przeciążaj go zbędnymi ozdobami czy meblami. Jeśli zdecydujesz się na styl minimalistyczny, Twój dom będzie wyglądał na bardziej przestronny.

2. Opcja używanych mebli jest idealna do ponownego wykorzystania mebli, które inni oddają za bardzo małe pieniądze. Nie wykluczaj zajrzenia na portale z używanymi rzeczami i i na lokalne pchle targi, ponieważ jest tam wiele osób, które pozbywają się starych mebli, z konieczności lub dla zmiany wystroju mogą sprzedać meble w bardzo dobrym stanie, które są prawdziwą okazją. Kupować można również używane meble ogrodowe – sprawdź jak je kupować.

3. Sklepy, które sprzedają meble z jakimiś drobnymi usterkami są też świetnym źródłem mebli i urządzeń elektrycznych. Nie wahaj się ich sprawdzić, bo możesz być mile zaskoczony i zaoszczędzić sporo pieniędzy.

4. Recykling to kolejna opcja. Wiele osób przekonało się w ostatnich latach do „robienia” własnych mebli i artykułów gospodarstwa domowego, przy odrobinie wyobraźni i materiałów z recyklingu, jak w najbardziej znanym przypadku europalet: sofy z palet, niskie stoły z palet, półki z palet, mini miejski ogródek warzywny z palet… Opcje są niemal nieograniczone!  To tylko kilka pomysłów, ale puść wodze fantazji!

5. Innym sposobem jest poddanie liftingowi tych samych mebli, które mamy w domu. Szlifowanie, warstwa lakieru lub farby, nowa tapicerka… też może zdziałać cuda i może wyglądać jak zupełnie nowy mebel.

6. Sklepy outletowe to kolejna świetna opcja, ponieważ mają one produkty wycofane z produkcji lub znajdujące się w magazynie, które są znacznie tańsze. W sieci wyszukaj w swoim mieście hasło „outlet meblowy”, a przekonasz się, że istnieje wiele sklepów, które oferują taką usługę sprzedaży nadwyżek produkcyjnych.

7. Barter to najstarszy sposób zdobywania tego, czego potrzebujemy w zamian za to, czego już nie chcemy. Wybierz się na barter, aby przekonać się, czy będziesz w stanie zdobyć to, co chcesz, nie wydając ani jednego euro, a przy okazji pomagając zadbać o środowisko.