Piec kominek „Capri 1” o mocy 14 kw to bardzo sprytny pomysł dla tych, którzy chcą ogrzać swój średnich rozmiarów dom jednorodzinny lub szeregowiec i jednocześnie nie inwestować w drogi żeliwny wkład kominkowy do zabudowy.

Piec-kominek „Capri 1” – podstawowe informacje

Capri 1 posiada żaroodporną szybkę i dość duże palenisko, w którym można palić sezonowanym drzewem i niskokalorycznym węglem. Nie sprawia też problemów jeśli chodzi o podłączenie do innego przewodu spalinowego, bo waży jedynie 65 kg. Dlatego też specjalista wraz z pomocnikiem podłączy ten piec w innym miejscu zaledwie w kilka godzin. Jeśli tę konkretną pracę wykonają rano, to już w okolicy pory obiadowej będzie można palić w innym miejscu.

Zalety kominka Capri

Najistotniejszą zaletą Capri 1 jest jednak bardzo niska cena i jednocześnie pokaźna moc, jak na konstrukcję o tej masie i rozmiarach. Cena ta i moc są bezpośrednio powiązane ze stalą kotłową, z której jest wykonany ten konkretny model. Rzecz jasna to gorsze rozwiązanie, ale ma też i swoje zalety. Jedną z nich jest wytrzymałość, jeśli chodzi o przenosiny lub przewiezienie w inne miejsce.

Z wolnostojącym żeliwnym piecem z litego odlewu są z tym problemy. Kruchość żeliwa jest chyba największą przeszkodą, jeśli chodzi o załadowanie go do auta dostawczego i przewiezienie. Drugą wadą jest rzecz jasna masa żeliwnego odlewu, masa ta to wróg jeśli chodzi o przewiezienie wolnostojącego pieca niewielkim autem. Przez te właśnie problemy przewiezienia żeliwnego pieca jest skomplikowaną i długotrwałą operacją.

Capri 1 – podsumowanie

Jeśli zaś chodzi o Capri 1 to mógłby on zmieniać dom o wiele częściej niż raz na rok, bo tego typu przenosiny byłyby mało skomplikowane i nie wymagałyby takiej samej walki z ciężarem, jak w przypadku litych żeliwnych modeli.