Duży piec kominkowy Koza K9 o mocy od 10 do 13 kw to bardzo dobry pomysł na ogrzanie niewielkiego domu jednorodzinnego, szeregowca, mieszkania lub salonu w większym domu jednorodzinnym.

Nie wymaga on obmurowywania tak jak żeliwny wkład kominkowy i dlatego też łatwo podłączyć go do innego przewodu spalinowego. To dosłownie minimum pracy specjalisty plus pomoc kilku ludzi. Niezbędna jeśli chodzi o przeniesienie tego wolnostojącego giganta o masie dwóch mężczyzn.

Koza K9 – wydajny piec kominkowy

No ale przenosiny jego to zaledwie kilka minut męczenia się, potem trzeba wkuć się w inny przewód spalinowy, wynieść wiaderku gruzu. Obmurować rurę odprowadzającą symboliczną ilością cegieł i zaprawy. Odczekać kilka godzin i rozpalać, a prace upiększające pozostawić sobie na następny dzień.

Koza K9 to także aż trzy szyby żaroodporne. Jedna duża główna w drzwiczkach i dwie wysokie ale wąskie wstawione po obydwu bokach. Dodając do tego lity jednoczęściowy odlew z którego wykonany jest ten piec kominek oraz palenisko pokaźnych rozmiarów. Otrzymamy idealną receptę na magię wieczoru doprawioną płomieniem tańczącym na eleganckich kawałkach drzewa.

No a jeśli do wyżej wymienionych zalet doda się także i to, że palić można węglem, brykietem kominkowym i sezonowanym drzewem. Wtedy otrzymamy niebywale stylowy sposób na ogrzanie wnętrz w atrakcyjnej cenie. Cena ta jest bardzo niską jak na piec który smacznie wpasowuje się we wnętrze pełne drewnianych mebli z ciekawymi ornamentami.

Koza K9 – podsumowanie

Do tych mebli można dodać jeszcze ścianę wyłożoną marmurowymi płytkami i otrzymamy wnętrze godne pałacu, w którym to lśni Koza K9. Lśni dając ciepło i bardzo bajkowy spektakl płomieni, którego nie prześcigną błyski z nowocześniejszych bardziej gładkich piecyków.